Integra

10 przykazań feng shui dla zdrowia

  1. Uprzątnij bałagan w całym mieszkaniu, a szczególnie w sypialni i pod łóżkiem.

  2. Ustaw łóżko tak, by nie stało pod oknem albo pod ścianą, za którą znajduje się toaleta. Nie powinno też znajdować się pod belkami sufitowymi czy w pobliżu ostrych narożników pomieszczeń.

  3. Zamykaj drzwi do łazienki i opuszczaj deskę sedesową, żeby symbolicznie uchronić się przed utratą energii chi.

  4. Na czas snu zasłaniaj w sypialni wszystkie lustra, w których widzisz z łóżka swoje odbicie.

  5. Energetyzuj w swym mieszkaniu strefę bagua odpowiedzialną za zdrowie - ustaw w niej żywą i zdrową roślinę lub coś żółtego.

  6. Afirmuj swoje doskonałe zdrowie. Możesz zapisywać swoje afirmacje i umieszczać je w miejscach, w których codziennie będziesz je widywał. Wybierz kilka swoich zdjęć, na których jesteś szczęśliwy i zdrowy, i również rozstaw lub rozwieś je w swoim mieszkaniu.

  7. Wykorzystuj rośliny i światło, żeby harmonizować i podnosić poziom energii. Otwieraj okna i wpuszczaj do mieszkania świeże powietrze.

  8. Jeśli w strefie Zdrowia, w centrum mieszkania, masz kominek, wpływ żywiołu ognia możesz zharmonizować ustawiając w tej strefie jakiś przedmiot związany z żywiołem wody.

  9. Pozbądź się niepotrzebnego sprzętu elektronicznego, szczególnie z sypialni. Zneutralizuj promieniowanie elektromagnetyczne komputera, umieszczając rośliny i ekrany ochronne w pobliżu monitora.

  10. Medytuj, wchłaniaj energię drzew i symbolicznie przecinaj tzw. sznury energetyczne łączące cię z negatywnymi sytuacjami i osobami.


© Copyright by Ryszard Oślizło 2005-2014