Integra

Kim jestem

Z wykształcenia jestem anglistą, z zawodu nauczycielem, a z potrzeby wewnętrznej pisarzem i tłumaczem. Interesują mnie również tematy związane z psychologią i ezoteryką.

Czym się zajmuję

Zajmuję się różnymi technikami ezoterycznymi, wykorzystując je dla potrzeb rozwoju duchowego - własnego i innych osób zainteresowanych taką drogą rozwoju. Szczególnie interesuje mnie astrologia, tarot, feng shui, symbole sabiańskie i numerologia, jednak nie traktuję tych ani innych technik jako oddzielnych, samowystarczalnych i niezależnych od siebie, ale raczej jako fragmenty tej samej układanki - wiedzy o człowieku. Wybrane elementy trzech z nich (astrologii, Tarota i Feng Shui) w połączeniu z afirmacjami stały się składnikami metody INTEGRA, którą opisałem w książce "Jak żyć świadomie".

"Co dla jednego jest skarbem i mądrością, dla drugiego trąci głupotą"
(Siddhartha - Hermann Hesse)

Zgodnie z powyższym, celem metody INTEGRA nie jest wskazanie wyczerpującego, uniwersalnego i jedynie słusznego sposobu na udane i szczęśliwe życie, bo taka recepta nie istnieje. Zadanie INTEGRY polega wyłącznie na inspirowaniu do wkroczenia na własną ścieżkę samorozwoju, by, podążając nią, coraz lepiej poznawać, rozumieć i tworzyć zarówno siebie jak i otaczający świat.

O czym piszę

Przede wszystkim piszę o własnych doświadczeniach przeżyciach, eksperymentach, sukcesach i porażkach. Nie zajmuję się wszelkimi możliwymi zagadnieniami i technikami związanymi z rozwojem wewnętrznym, ani nie podchodzę do nich w sposób tradycyjny, uznany za standardowy, a w związku z tym najpopularniejszy. Wychodzę z założenia, że istnieją setki dokładnych opracowań każdej z poruszanych przeze mnie kwestii i nie ma potrzeby ich powielać. Nie sądzę też, by jakikolwiek sens miało wypowiadanie się na tematy, których znaczenia i praktycznych skutków dotąd nie dane mi było doświadczyć, z różnych względów: z powodu braku stosownych materiałów, mojego zainteresowania, czy wreszcie takiej potrzeby. Zamiast ślepo naśladować i kopiować kogokolwiek czy cokolwiek, wolę samodzielnie odkrywać swoją drogę przez życie i do tego właśnie namawiam również innych: do poszukiwań.

Gdy dzielisz się smutkiem, jest go o połowę mniej, gdy dzielisz się radością, podwajasz ją

W swoich tekstach chętnie posiłkuję się również przemyśleniami, doświadczeniami i przeżyciami duchowymi moich bliskich i przyjaciół, bo nie uważam, że człowiek musi koniecznie uczyć się na własnych błędach. Fajnie, jeśli czasem inni popełnią parę błędów za mnie, a ja, mam nadzieję, za nich...

Staram się traktować siebie z dystansem i humorem, bo śmiertelna powaga, jak sama jej nazwa wskazuje, jest zabójcza dla wszelkiego rozwoju i życia w ogóle. "Nie bójmy się śmiać z siebie!" to hasło, które przyświecało mi podczas pisania "Niezłego numeru". Na szczęście dla mnie, moi bliscy i przyjaciele również wykazali się wielką dozą zdrowego dystansu do siebie samych i swoich słabostek, z których tak skwapliwie korzystałem przy opisywaniu poszczególnych wibracji numerologicznych. Aby jednak sprawiedliwości stało się zadość, nie oszczędzałem też siebie!


© Copyright by Ryszard Oślizło 2005-2014